תכנון אדריכלי

תכנון אדריכלי לבית פרטי

תכנון אדריכלי נעשה עבור מבנים שונים ביניהם בתים פרטיים, בתי מלון, מבנים עסקיים ועוד. כל פרויקט תכנון כזה מחייב הקדשת מאמצים רבים, תשומת לב ראויה וזמן רב. הרצון הוא לייצור מבנה נאה ובעל נוכחות שיהיה נעים לגור או לשהות בו. יש צורך ביכולת לראות את המראה הכולל עם ירידה לפרטים קטנים המאפיינים כל מבנה באשר הוא. אסף סולומון הינו אדריכל מורשה העוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע רב.

תכנון אדריכלי – על פי אלמנטים שונים

תכנון אדריכלי מתחשב באלמנטים שונים שחלקם הינם קבועים. בין הקבועים ניתן למנות את גודל השטח הקיים על אחוזי הבניה שבו, צורתו, כיווני הנוף ממנו, השיפוע בו – אם קיים, כיווני הרוחות והשמש ועוד. נתונים אחרים הם צרכי ורצונות בעלים ובכלל זה: גודל הבית הנדרש, מספר קומותיו וחדריו, המתקנים שרוצים לכלול בו, קו העיצוב המועדף ועוד. המעצב יתכנן אותו בהתאמה לאלמנטים אלו כאשר קו העיצוב יוביל לכל אורכו עם התאמות ושינויים נדרשים לגבי הסלון, המטבח, חדרי השינה ועוד. הוא יכול להוסיף נישות, מחיצות, הנמכות תקרה ועוד. עליו להכניס מערכות חשמל, אינסטלציה, חימום, מיזוג אוויר, תקשורת ועוד. הוא יבחר בחומרים פופולאריים כמו עץ, אבן, מתכת, זכוכית, קש, חרס, בד ואחרים המשתלבים היטב אלו באלו. הכול לטובת יצירת מרחב פנימי הרמוני המספק את האווירה הנדרשת.

תכנון אדריכלי לדירה

תהליך התכנון מורכב. לאחר שהאדריכל יבחן את כל הבקשות והנתונים הוא ישקללם ויכין תכנית ראשונית. היא תוצג ותידון מול הלקוחות. תהיינה בקשות לשינויים אשר יוכנסו עד, שלבסוף, תוצג תכנית סופית שתועבר לאישור לוועדה המקומית לתכנון ובניה. או אז יתחיל פרויקט הבניה והאדריכל ילווה אותו ויפקח עליו מקרוב.

שירות וליווי צמוד

תכנון אדריכלי הוא משימה לא פשוטה, שעל מנת להבטיח כי תוצאותיה יהיו מיטביות ומותאמות לצרכים שלכם, חשוב לפנות אל המומחים בתחום. אסף סולומון הינו אדריכל מורשה ומעצב פנים מקצועי אשר פועל בתחום שנים רבות וליווה אין ספור לקוחות בהליכי תכנון, בניה ועיצוב של החלל שברשותם. אם גם אתם רוצים להתחיל את התהליך בראש שקט, פנו אלינו וקבעו פגישת ייעוץ ראשונית.  

תכנון ועיצוב בית פרטי הוא משימה מורכבת ומיוחדת, מפני שהוא כולל תכנון של הפנים, החוץ והשילוב המדויק ביניהם. תכנון נכון ממקסם את ניצול החלל ומגדיל את המרחב מתוך משחק נכון בין הפנים לחוץ ויוצר את הבית האופטימאלי עבור המשפחה שתגור בו לאורך שנים רבות. לכן, כה חשוב לבחור אדריכל בתים פרטיים בעל ידע וניסיון מקצועי רב בתכנון ועיצוב בתים פרטיים.

תכנון אדריכלי: ההתחלה

תהליך של תכנון ועיצוב בית מתחיל תמיד מהשלב של היכרות בין אדריכל בתים פרטיים ללקוחות והבנה מעמיקה של האופי הייחודי שלהם, הצרכים הנובעים מחיי היומיום שלהם וטעמם. שלב זה חשוב ביותר מפני שרק מתוך הבנה והרגשה נכונה, יוכל האדריכל לתכנן עבורכם את הבית שבאמת ישרת אתכם בצורה נוחה, נעימה ואידיאלית לאורך השנים.

ידוע שפרויקט של תכנון ועיצוב בית הוא לא דבר שעושים כל יום, ובמיוחד פרויקט של תכנון ועיצוב בית פרטי שהוא כמעט תמיד פרויקט של פעם בחיים. ובנוסף לכך בשל מורכבות הפרויקט והאינטנסיביות שלו, חשוב מאוד שגם ברמה האישית תהיה לכם כימיה עם האדריכל, שהוא יהיה מישהו שקל ונוח לכם לדבר אתו ושאתם מבינים זה את זה בצורה טבעית וקלה.

פנים חוץ ומה שביניהם

תכנון אדריכלי נכון של בתים פרטיים ייצור בית שכולו אוויר, אור ומרחב. החוץ ייכנס פנימה ויאיר את הבית בהמון אור טבעי ואתו בגווני התכלת של השמיים, וגם המים במקרה שיש בריכה, בירוק ובססגוניות נפלאה של צמחייה ובזרימת אוויר טובה ואיכותית. חומרי הגלם בהם ייעשה שימוש בפנים ובחוץ ישתלבו בצורה נכונה, זורמת והרמונית זה עם זה, והכול יורגש כמכלול שלם אחד.

ניצול מיטבי של החלל

אמנם שטחו של הבית הפרטי גדול בדרך כלל באופן משמעותי מזה של דירת מגורים בבניין, אך גם בו מקסום החלל הבא לידי ביטוי בניצול נכון וחכם של כל מילימטר. גרמי המדרגות, פינות העבודה וכל חללי המשנה ישתלבו באופן מושלם בחללים המרכזיים מתוך ראייה כוללת. לכן אדריכל בתים פרטיים כמו אסף סלומון שעיצב אינספור פרויקטים מגוונים בארץ ובחו"ל, ובעל ידע מקצועי עצום, הוא הבחירה הנכונה.

תכנון ועיצוב בתים פרטיים הוא משימה מאתגרת ולא פשוטה המצריכה מקצועיות וידע רב, שכן בית פרטי הוא יחידה שלמה השוכנת על קרקע ומצריכה ראייה כוללת ומקיפה של פנים וחוץ. אם אתם נמצאים בפתחו של תכנון בית פרטי, מומלץ שתבחרו אדריכל בתים פרטיים בעל ניסיון רב בתחום זה, כמו האדריכל אסף סלומון, שלצד פרויקטים רבים שביצע בתחום המסחרי, החל מחנויות בניו יורק, דרך עיצוב עסקים שונים ועיצוב ומלונות בוטיק בתל אביב, תכנן גם בתים פרטיים רבים.

כיצד תבחרו נכון

אם בכל יתר התחומים אין כמו מראה עיניים, הרי שבתחום האדריכלות והעיצוב, על אחת כמה וכמה. לפני הכול כדאי לראות תיקי עבודות של אדריכלים שונים, ולפנות אל האדריכל שעבודותיו מדברות יותר מכל אל ליבכם. כלומר אדריכל שתמונות הבתים הפרטיים שתכנן גורמות לכם להרגיש שהייתם רוצים "לקפוץ פנימה" ולגור בהם עכשיו.

סגנונות העיצוב הקיימים הם מגוונים – מודרני, כפרי, עתיק ושילובים שונים ביניהם. בחרו באדריכל שטביעת האצבע הייחודית שלו מבטאת את הסגנון הנעים ביותר עבורכם. זכרו שמעבר לאסתטיקה הגבוהה ולאמירות העיצוביות המרשימות, בית הוא בסופו של דבר המקום בו אנו חיים עם משפחתנו, ולכן הכי חשוב שיהיה לנו שם נעים, חמים וביתי.

תהליך העבודה מתחיל תמיד בפגישת היכרות ראשונית שמטרתה להכיר זה את זה. האדריכל רוצה להבין ולהרגיש מהם הצרכים המיוחדים של דיירי הבית העתידי, מה חשוב להם, מה מאפיין אותם, כדי שיוכל לתכנן את הבית המתאים ביותר עבורם. הלקוחות צריכים להרגיש שיש ביניהם לבין האדריכל כימיה ושפה משותפת ושהוא אכן מצליח להבין אותם. מעבר להשפעה שתהיה לכך על התוצאה הסופית, פרויקט של בניית בית פרטי הוא ארוך ואינטסיבי ומאוד חשוב לעבוד עם מישהו שנעים לכם לעבוד אתו.

אומן ומנהל

יחד עם זאת חשוב לדעת שאדריכל בתים פרטיים, בנוסף להיותו אומן בנפשו בעל גישה יצירתית ויכולת לממש ולהביא אותה לידי ביטוי בבית אותו הוא מתכנן, חייב להיות גם מנהל טוב. האדריכל הוא מי שמקשר ומתאם בפועל בין כל הגורמים, מתכנן את הלו"ז והתקציב ועומד על יישומם הנכון ללא חריגות.

כל הפרטים החשובים על תכנון אדריכלי

אדריכלות בתים פרטיים מתאפיינת בידע וניסיון רב שרוכש האדריכל. כשמדובר על תכנון ועיצוב בית פרטי מדובר על פרויקט גדול מאוד מכל הבחינות – חלל פנים וחוץ גדול, פרויקט ארוך טווח ותקציב גדול. לכן חשוב מאוד לעבוד עם אדם מקצועי בכל התחומים האלו כמו משרד האדריכלים של אסף סלומון שתכנן פרויקטים רבים למגורים ולמסחר בארץ ובחו"ל, ובהם גם בתים פרטיים יוקרתיים ומרשימים.

תכנון אדריכלי פנים וחוץ

הבית הפרטי מהווה אתגר גדול משום שהוא כולל תכנון של חלל הפנים והחוץ, וזרימה נכונה ואידיאלית ביניהם. אמנם החלל גדול משמעותית מזה של דירת מגורים בבניין, אך גם כאן הניצול המדויק והמקסימלי של החלל חשוב מאוד.  זרימה נכנה של הפנים והחוץ, תכניס אל הבית כתמי צבע מאירים ומחיים של שמיים, מים, צמחייה ואדמה. האור הטבעי ישטוף את החלל והאוויר יזרום בצורה נפלאה. החוץ והפנים ימשיכו זה את זה בצורה הרמונית ונפלאה והבית יהיה מרחב אחד שלם, נעים, ביתי ויפיפה.

בית מושלם לדייריו

בבית הפרטי חשוב מאוד לתכנן זרימה טובה בין החללים המרכזיים המשותפים כמו הסלון, המטבח ופינת האוכל, אל חדרי השינה המוצנעים יותר בחלקו הפנימי של הבית. חשוב לערוך פגישת היכרות מעמיקה שמתוכה האדריכל יוכל לאפיין בצורה נכונה ומדויקת את הצרכים והרצונות של דירי הבית.  האם הם אוהבים לבשל ומה הדרישות שלהם מהמטבח האולטימטיבי? האם הם אוהבים לארח וזקוקים לפינות ישיבה רבות? האם יש להם ילדים או נכדים קטנים וזקוקים למקומות אחסון לצעצועים וליכולת לארגן ולסדר הכול במהירות ובקלות? מה יגרום להם להרגיש בבית, בנוחות ובנינוחות לצד העיצוב המושלם והאסתטי ביותר? אדריכלות היא גם ניהול מקצועי האדריכל, מעבר לעבודתו המקצועית בתכנון ובעיצוב הבית, הוא גם הכוח המניע והמנהל של הפרויקט. הוא האדם שמקשר ומתאם בין כל הגורמים ובעלי המקצוע השונים, הוא אחראי על תכנון לוח הזמנים והתקציב, על המעקב הצמוד אחריהם במטרה לוודא שאין שום חריגה בתקציב או בזמנים. אדריכלות בתים פרטיים היא מקצוע מורכב המשלב בתוכו עושר של תחומים ויכולות ולכן כה חשוב למצוא את האדם המתאים למשימה.

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí