סוף מעשה במחשבה תחילה – עיצוב וילות מרהיבות

אי אפשר להצביע על "שטאנץ" או תבנית שתתאים לעיצוב הוילה המושלמת. הדבר הכי נכון לעשות הוא לבצע עיצוב וילות המתאימות לאופי, לצרכים ולרצונות של בעלי הבית. ואם הם לא יודעים להגדיר זאת, מסביר, אסף סולומן, הרי שתפקידו של המעצב או האדריכל לרדת איתם לפרטי הפרטים ולהבין איתם ועבורם, מה נחוץ להם. כמו שנאמר, סוף מעשה במחשבה תחילה, וכאשר רוצים וילה יוקרתית ומרהיבה, צריך להקדיש לכך הרבה מאוד מחשבה ותכנון. 

עיצוב וילות להיום ולמחר

היבט מאוד חשוב של עיצובי וילות הינו להבין לא רק מהם הצרכים הפונקציונליים של המשפחה היום אלא גם מה יהיו הצרכים הפונקציונליים של המשפחה מחר ובעצם, בשנים הקרובות. לדוגמא, אם מתכננים עיצוב של וילה עבור משפחה עם כמה ילדים המתקרבים לגיל 18, אפשר לבחון עיצובים שיותאמו לבית לאחר שהילדים עוזבים את הקן. בנוסף, אפשר בהחלט לתכנן יחידות נפרדות, שיתאימו למגורי ילד בוגר, משפחה צעירה או לצרכי השכרה. 

עיצוב וילות עם חלל מרווח

דגש לא פחות חשוב לעיצובי ווילות כיום הינו להדגיש את החלל המרווח. זו יכולה להיות וילה בעל מפלס אחד, שניים או שלושה, אבל כמעט תמיד יהיה רעיון טוב ליצור חלל כניסה דרמטי. ובאמרנו דרמטי, אנו מתכוונים לכך שהכניסה שתקבל את פני הבאים תהיה לתוך חלל גדול, ללא תחושת סגירות אך גם ללא גודש פרטים. אם ניתן, כדאי שתתאפשר כניסה של הרבה אור טבעי או שגופי התאורה יספקו תאורה שמחמיאה לחלל ולכל אשר בו. 

נישות מחבקות, סגנון יוקרתי

למעוניינים ביצירת מראה של וילה "מחבקת", עוטפת ובעל מראה ביתי, כדאי לחשוב על סגנון הריהוט עוד במהלך תכנון וילות בעיצוב הפנים האדריכלי. ועל מנת לקבל עיצוב יוקרתי של ממש, כדאי לשלב שלל נישות ופתרונות עיצוביים כגון: טלוויזיה דקה, נסתרת, הנשלפת מתוך מעלית חשמלית. גופי תאורה צמודי תקרה ונישות אחסון נסתרות, שמסתירות מאחוריהן שלל מכשירים או גדג'טים (החל מרמקולים, דרך תנור או מדיח כלים נסתרים וכלה בדלת נסתרת, בעל כיס בלתי נראה). כל אלה יוצרים עיצוב וילות יוקרתי ומרהיב.

עיצוב וילות עם אדריכל כלבבכם

בהנחה שאף פעם לא עיצבתם בית ובוודאי שלא עסקתם בהיבטים השונים של עיצוב וילות, תצטרכו דבר ראשון אדריכל ראוי לשמו. אל תלכו שבי אך ורק אחר משרדי אדריכלות נוצצים. בררו לגבי הפנים שמאחורי השמות. העדיפו אדריכל שתרגישו היטב כי הוא מקשיב לכם. העדיפו את מי שיעזור לכם להגשים את הוילה שאתם רוצים ולא ינסה להכפיף אתכם לסגנון אדריכלי שלא בהכרח מתאים לכם. 

אל תלכו שולל אחר ה"אופנה האחרונה"

קל מאוד ללכת שבי אחר אופנות עדכניות. טרנדים חמים תמצאו בכל מקום, גם כאשר מדובר על עיצוב וילה מרהיבה. אם בית החלומות שלכם אמור לשרת אתכם לאורך שנים, חשבו איך תיראה חווית המגורים שלכם לא רק כיום אלא גם בעוד שנתיים, חמש או עשר שנים. העדיפו עיצוב שיתאים לצרכים המשפחתיים שלכם ולא של אף אחד אחר. אם האופנה כיום נוטה לעבר חלונות גדולים עם שפע זכוכית, שאלו את עצמכם האם באמת אתם מתחברים לכך. אם כן – מצוין, אם לא, הפנו מבט לעבר אפשרויות אחרות. 

חלל רחב, העיקר שירגיש לכם נוח

עיצוב מודרני משלב בדרך כלל הרבה חללים רחבים, עם צבעים בהירים. לפני שאתם בוחרים בסגנון זה, בקשו לראות שרטוטים והדמיות, של אפשרויות שונות. תנו לדוגמאות השונות להיקלט היטב בראשכם, לפני שאתם בוחרים ויוצאים לדרך. ואל תשכחו שעיצוב עם אלמנטים תעשייתיים אולי טוב לאנשים מסוימים אבל אולי אתם דווקא מתחברים לקו נוח וביתי, מחבק ונעים. 

התרשמו מתיק עבודות

לא פשוט לכם למצוא אדריכל? אסף סולומן מציע: אל תוותרו על התרשמות מתיק עבודות מפורט. כאשר אתם רואים איך באמת מיישם האדריכל שלפניכם עיצוב וילות תדעו האם הסגנון המאפיין את עבודתו מתאים גם לכם.

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí