עיצוב דירות קטנות קומפקטיות

לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו דירה גדולה ומרווחת, במיוחד אם אנחנו בוחרים להתגורר באזור המרכז. מה שכן, דעו שגם עיצוב דירות קטנות ניתן לעצב כך שתיראה גדולה ומרווחת. כמובן יש להתחשב בנתוני החלל שיש ברשותנו ובכללי המפתח השונים הקשורים לעיצוב הדירה. אז איך עושים זאת בהצלחה? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו.

חשוב להכיר מהם האתגרים

כאשר מדובר על עיצוב של דירות קטנות, יש קודם כל להתחשב בתכנון ורצוי שזה יהיה עד כמה שיותר מדויק. שימו לב שכל בחירה עיצובית שתעשו לכאן או לכאן, תשפיע משמעותית על החלל הקטן. בואו ננסה להגדיר יחד את האתגרים שפניהם כל אחד עומד, כאשר הוא בא לעצב דירות קטנות:

  • הראשון – לא ניתן פיזית להגדיל את חלל הדירה שיש לכם, אבל ניתן לייצר אשליה של עומק, גובה ונפח. מעבר לכך, קחו בחשבון שאור יכול להגדיל את החלל ועל כן רצוי שתחפשו דרכים להגדיל את כמות האור שיש בדירה – ניתן לעשות זאת על ידי אמצעים טבעיים או אמצעים מלאכותיים.
  • השני – חלל הדירה צריך להיות נעים לעין למרות שיש בו מוקדי עניין. כך העיניים יכולות לנוע ללא הפרעה בחלל ובכלל נוצרת תחושה של מרחב. על כן, עליכם להימנע גם מעומס של פריטים בחלל וכמו כן במקביל לא לוותר על נוחות ושימושיות.
  • השלישי – אם תמקמו פריטים מעניינים במקומות אסטרטגיים בחלל, תוכלו לייצר שני יתרונות בהם, משיכת תשומת לב והשכחת חסרונות החלל הנתון שיש לכם.

טיפים

אל תנסו לעצב בעצמכם את הדירה שלכם. לשם כך, רצוי שתעזרו בבעלי מקצוע מתאימים כמו, אדריכלים ומעצבי פנים. אלו אנשי מקצוע עם ניסיון וידע בכל הקשור לתכנון ובפרט עיצוב בתים.

עשו שימוש נכון בצבע. השתמשו בסקאלה של צבעים מונוכרומטיים וצרו נקודות צבע באמצעות אביזרים צבעוניים. מבחינת צבע לקירות, העדיפו צבעים כמו, בז' ואפור וכמו כן צבעים בהירים נוספים שיהווה מעין רקע לחלל עצמו.

מבחינת תאורה, תוכלו להתקין גופי תאורה מעוצבים, גופי תאורה נסתרים וכמו כן גופי תאורת לד מפרופילי אלומיניום. לדוגמה, התקנה של פסי לד מתחת לרהיטים ולארונות המטבח שלכם, יגרמו להם ל"צוף" בחלל. מה הכוונה? מדובר על אלמנטים יפים שמסקרנים את מי שמתבונן בהם וגם מייצרים סוג של אשליה.

עליכם לדאוג לכמה שיותר מקומות אחסון. מה הכוונה? בגלל שמדובר על דירה עם חלל קטן יחסית, תוכלו לדאוג לפתרונות אחסון חכמים כמו, נישות, רהיטים שניתן גם לאחסן בהם דברים, ארונות שנפתחים לשני כיוונים ועוד. כמובן שעליכם גם לעשות סדר בפריטים שלכם ובמידה ויש כאלה שאינכם משתמשים בהם, אז נסו להיפטר מהם כמה שיותר מהר וכך תחסכו את העומס שיש לכם בדירה.

מומלץ להתקין ווילונות ארוכים ואווריריים. הם לא יעמיסו על החלל ותוכלו לתלות אותם ישירות מהתקרה, על מנת לצור אשליה של גובה.

עיצוב דירות קטנות – לממש את מלוא הפוטנציאל

כדי להצליח בתהליך של עיצוב דירות קטנות יש להשתמש בדמיון וביצירתיות ולחפש פתרונות לא שגרתיים. החיים בבתים ודירות קטנות הם טרנד עולמי שסביר להניח שיילך וייתחזק מכיוון ששטחי המגורים שלנו הולכים וקטנים. ליצור בית פונקציונלי ומסביר פנים בסידור חלל כה מוגבל הוא אתגר עיצובי משמעותי שדורש ניסיון ורצון להפיק את המרב מכל סנטימטר של שטח כך שהתוצאה שתתקבל תהיה דירה קטנה אך מודרנית וחכמה. 

האתגר העיצובי הקיים

אחד הדברים הראשונים שחושבים עליו כאשר חושבים על עיצוב דירות קטנות או כשחושבים על מגורים בדירות אלו הוא על מרחב המחיה המוגבל והיכן יהיה מקום לכל אותם חפצים ודברים שאנו נוטים לאסוף במהלך החיים. תהייה זו יכולה להיענות בשלל עצות ופתרונות כמו למשל מיטה מוגבהת שנותנת את המרחב הדרוש אך גם מספקת מתחת למדרגות אפשרות ליצירת ארונות ואחסון. לוחות ההזזה המציעים פרטיות לחלל המיטה יכולים להשלים את המראה המתוחכם והמודרני של הדירה. 

ככלל, עיצוב דירות קטנות יעשה שימוש ביחידות בנייה אישיות וספציפיות לחלל, אשר יאופיינו  בקווים פשוטים וניצול השטח, כך שיתאפשר בחלל זה קיומו של אזור עבודה נעים ותאים אשר יוסתרו בחוכמה ויוכלו לאפשר את כל אותו אחסון נדרש. 

השתמש בעזרה כאשר אתה עומד בפני תהליך של עיצוב דירות קטנות

כאשר נכנסים לגור בדירה קטנה, ההמלצה היא להשתמש ולהסתייע בשירותי מעצב. רק להגדיר ולתכנן איך ייראה הסלון, עלול להרגיש לכם כמו עבודה במשרה מלאה. שאלות נוספות אשר עלולות להעלות הם כמה רהיטים כדאי לקנות? האם החלל כבר עמוס מדי או שהוא נראה ריק מדי? האם להקים גם סביבת עבודה? מה לגבי הצבע? כמות השאלות הן אינסופיות, וברגע שאתם פותרים אחת מהן, עלולות להעלות עוד 10 בעקבותיה. 

למרבה המזל, כיום אפשר להיעזר בשירותיו של אסף סלומון, אשר הינו בעל ניסיון רב בתהליך של עיצוב דירות קטנות ויוכל לענות על כל אתגר קיים. רק לאחר שרואים את תוצאות העיצוב ומבינים את החשיבה הרבה שנעשתה על הפרטים הקטנים ביותר, אפשר להבין את הצורך החיוני והקריטי בשירותיו של מעצב כה מוכשר.  

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí