עיצוב דירות קטנות בלי ליפול למלכודות לא רצויות

זה לא דבר פשוט לעצב דירות קטנות. מאוד קל ליפול למלכודות שגורמות לדירה להרגיש עוד יותר קטנה ועוד יותר צפופה. כך תוכלו להצליח יותר עם עיצוב דירות קטנות, בלי ליפול למלכודות לא רצויות. 

השקיעו בגופי תאורה מוצלחים 

תמיד חשוב לעצב דירה עם תאורה. יחד עם זאת, שימוש בתאורה מוצלחת וגופי תאורה טובים חשוב שבעתיים בדירות הקטנות. כאשר תאירו היטב את הדירה הקטנה היא תיראה הרבה יותר גדולה ומרווחת. זהו האפקט של האור.  עיצוב דירות קטנות עם ריהוט פונקציונלי שלא מעמיס  בבחירת רהיטים, זיכרו כי אולמות התצוגה גדולים ובדרך כלל רחבי ידיים. רהיטים שבאולם התצוגה או באתר המכירות נראים בגודל המתאים עלולים להיראות בבית יותר מדי גדולים ומכבידים. העדיפו ריהוט פונקציונלי, קליל ולא מכביד. אם צריך, הגדירו היטב את מידות הריהוט ומדדו מראש. הדירה כולה תיראה ותרגיש הרבה יותר מרווחת. 

מחיצות שקופות, מודרני ומרווח 

כאשר רוצים ליצור חלוקה פונקציונלית בחלל, תוכלו להשיג תוצאות טובות בכמה דרכים. לדוגמא, עיצוב דירות קטנות באמצעות מחיצות שקופות למחצה. כך יוצרים הפרדה אך מרוויחים תחושה של חלל גדול יותר. ניתן להשתמש בפתרונות נוספים כגון מחיצות שניתנות לקיפול או להסרה. זהו פתרון מאוד מודרני ומוצלח. 

עיצוב פונקציונלי רב שימושי 

ניתן להשתמש בפתרונות פונקציונליים רב שימושיים. לדוגמא, חדר ילדים ובו מיטת קומתיים. דוגמא נוספת, מיטה מוגבהת, שיושבת מעל פינת עבודה. ניתן להיעזר בפתרונות נוספים, כגון מיטה זוגית מתקפלת שמשמשת גם כמערכת ישיבה או שניתן לקפל לתור ארון. 

פתחים גדולים ומראות גדולות 

במידת האפשר, כדאי להכניס פתחים גדולים. הגדלת חלונות ומרפסות "פותחת" את הדירה ומאווררת אותה. פתרון נוסף – שימוש במראות גדולות, "מכפילות שטח". פחות שטיחים, יותר רצפה  כאשר רואים יותר שטח רצפה, הדירה מרגישה הרבה יותר גדולה ומרווחת. עיצוב דירות קטנות הולך נהדר עם צבעים בהירים. לרוב עדיף להימנע ממרצפות כהות. כמו כן, כדאי לוותר על שטיחים כבדים. לעומת זאת, ווילונות עדינים במקומות המתאימים יכולים דווקא להועיל. מחפשים שירותי עיצוב מהשורה הראשונה, לדירות קטנות או בתי יוקרה? אסף סולומן, עיצובים שמדברים אליכם. 

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí