עיצוב בית מודרני, כלים וטיפים מעשיים

הדבר החשוב ביותר שאפשר לומר על עיצוב בית מודרני זה התאמה. התאמה עיצובו וסגנונו של הבית לבעלי הבית, התאמה לתקציב, התאמה וחיבור גם למבנה המשפחתי ולשלב הנוכחי בחיים שלכם. זה מאתגר, זה מיוחד ופה זה מתחיל, אבל לא פה זה נגמר. בעזרת הכלים והטיפים המעשיים הבאים, תקבלו המון השראה עיצובית ברוח המודרנית. 

עיצוב בית מודרני זה אומר חללים מתמזגים 

אחד הכלים החזקים ביותר שהופכים עיצוב של בית למודרני זהו מיזוג, אך לא במובן של מזגנים או אוורור. המודרני זה מיזוג של חללים שבעבר נחשבו לנפרדים, לכדי חלל אחד גדול ועוטף. לדוגמא, חיבור בין הסלון לבין המטבח הפך לברירת מחדל מועדפת. אולם, חיבורים אחרים יכולים לעבוד נהדר גם הם. 

שבירת מסגרות על ידי חומרי גלם שונים

מודרניות הולכת יפה עם שבירת מסגרות, אך לא מדובר רק על שבירת קירות. ניתן לשבור מסגרות ולחתור אל עיצוב בית מודרני, על ידי שימוש בחומרי גלם שונים, לכאורה הפוכים זה מזה. לדוגמא, רצפה בבית מודרני ניתן לשדרג על ידי חיפויי שיש מרהיבים. אולם, על מנת להפוך את העיצוב לחמים יותר, אפשר לשלב חיפויי קיר מעץ או בריקים בעיצוב כפרי. 

מרכזים את האחסון בחדר נפרד 

בתים בעיצובים וותיקים לרוב כוללים אמצעי אחסון בחדרים השונים. עיצוב בתים מודרניים נוקט בגישה שונה. מקובל לחתור לריכוז כל צרכי האחסון בחלל או בחדר נפרד. לדוגמא, חדר הארונות מכיל את כל הארונות שפעם ישבו בחדר ההורים ואצל הילדים. בנוסף, פה אפשר לאחסן נעלים, מצעים ואביזרים ואססוריז שלא נמצאים בשימוש שוטף. 

חיבורי פנים וחוץ משתלבים 

טיפ מעשי וחשוב נוסף של עיצוב בית מודרני לוקח אותנו לחיבור בין פנים לבין חוץ, בין הבית לבין המרפסת או הגינה הצמודה. את החיבורים הללו ניתן ליצור בשלל טכניקות מודרניות. למשל: חיבור על ידי שימוש בחיפויים דומים, שימוש בצבעים או טקסטורות משלימות, התקנת קיר שקוף או חלונות חשמל ועוד. אסף סולומן מזמין אתכם להתחבר לעולם מופלא של עיצוב, משתף, מכיל, בטעם שלכם ועם המון השראה.

אפשרויות הבחירה הרבות הגלומות בתהליך של עיצוב בית מודרני?

עיצוב בית מודרני לא חייב בהכרח להיות בעל מראה משעמם וחסר השראה. אין ספק שבמרבית מהבתים הללו נראה מרחבים גדולים של זכוכית (חלונות, דלתות וכו') אשר יסייעו וישפרו את היעילות האנרגטית הקיימת בזרימת פנים וחוץ, עיצוב נקי ונטול קישוטיות, סכמת צבעים מונוכרומטית ועוד. עם זאת, בתים אלה אשר משתמשים במאפייני האדריכלות המודרנית עשויים להשאיר רושם חזק ומרשים על הגרים בו והנכנסים אליו.

ההבדל בין עיצוב בית מודרני לבין עיצוב טרנדי? 

תוכניות של עיצוב בית מודרני עלולות לבלבל לפעמים, מכיוון שאנשים נוטים להחליף בין מודרניות וטרנדיות או עכשוויות. רבים משתמשים בשני המונחים הללו לסירוגין, מה שהופך אותם לדומים לכאורה. עם זאת, עיצוב בית מודרני כולל מאפיינים מסוימים בעוד עיצוב עכשווי יכול לכלול בתוכו סגנונות רבים ושונים ובלבד שיהיו טרנדים ואופנתיים. 

מבחינה היסטורית, עיצוב מודרני מתבסס על סגנון הבאוהאוס, כך שנראה תוכניות קומה פתוחות וקווים נקיים. גם אם העיצוב המודרני יכלול גיאומטריה חדה וילווה בשימוש בחומר חם ליצירת מתח וניגודיות דינמיים ואנרגטיים או ישתמש בחומרים חמים באופן רחב יותר, הוא ייקרא מודרני אם התקיימו בו התנאים הנלווים להגדרה זו.  

עיצובו החיצוני של הבית המודרני

אפשר לחפש השראה לעיצובים ברחבי הרשת, גם לגבי מראהו החיצוני של הבית המודרני. תידרשו לענות על שאלות שונות כמו מה יהיה הציפוי החיצוני של הבית? האם יהיה פטיו, ולאיזה כיוון יפנה הבית? ועוד. כך או כך חזית בעלת מראה מודרני תעשה שימוש בשילובים של עץ, טיח, במבוק, זכוכית ובטון, ליצירת מראה זורם באמצעות לוחות אנכיים גדולים, מפלסים אופקיים ארוכים ואינספור צורות ישרות וצבעים. 

מכיוון שהמבחר הוא מגוון ורב ואפשרויות ההחלטה כמעט אינסופיות, כדאי לגשת לייעוץ והכוונה של מקצוענים בתחום. אסף סלומון, אשר הינו בעל ניסיון עשיר ורב שנים בתהליכי עיצוב בית מודרני  יוכל לסייע ולהתאים את תוכנית העיצוב הנכונה למקום ולטעם האישי. דווקא מכיוון שישנן אפשרויות בחירה כה רבות יש לברור ולקחת את העיצובים המתאימים ביותר עבורכם באופן אישי, כך שתוכלו להינות למשך שנים רבות מביתכם. 

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí