מעצבי פנים מומלצים במרכז – כיצד תמצאו אחד כזה?

אם אתם תושבי המרכז, וכרגע, נמצאים לפני שיפוץ גדול, אתם בונים בית או שסתם, משעמם לכם עם עיצובם הנוכחי של הדירה או הבית בהם אתם גרים, בוודאי התחלתם כבר לחפש מעצבי פנים מומלצים במרכז. הגיוני שנתקלתם כבר ברשימה ארוכה של שמות מעצבי פנים מומלצים במרכז, ובכ"ז, אתם מחפשים את מעצב הפנים היחיד והמיוחד, כמו, אסף סלומון, למשל, על מנת שהבית המוגמר שלכם ייראה בדיוק כפי שחלמתם. אם כן, כיצד בוחרים מעצב פנים ספציפי בודד מתוך רשימה כ"כ ארוכה של אנשי מקצוע? איך יודעים מי מהם מעצב טוב, ומי איננו מתאים לכם? כמו בבחירה בכל תחום, גם כאן, מתחילים בסינון.

המלצות אישיות על מעצבי פנים מומלצים במרכז

אין כמו עדותם של אנשים שאתם סומכים על שיקול דעתם ועל קריטריוני הבחירה שלהם על מנת לסייע לכם בגיבוש הרשימה הראשונית. זהו הזמן לשמוע את דעתם של קרובי משפחה, חברים, מכרים קרובים, שימליצו על מעצבי פנים שהחוויה איתם הייתה חיובית עבורם. או, במקרים אחרים, הם יזהירו מפני בעלי מקצוע לא ראויים, שגם זו עזרה משמעותית, מכיוון שהיא מאפשרת לכם לדעת ממי עליכם להתרחק.

התרשמות אישית שלכם

אמנם, המלצות הן בסיס טוב, אבל להתרשמות האישית מכל מעצב הנמנה על מעצבי פנים מומלצים במרכז, אין תחליף. התרשמות זאת נעשית במספר מישורים. ראשית, בחינת תיק העבודות של המעצב ובדיקה שאכן יש לו ניסיון, התמצאות והצלחה בסוג העבודה מהסוג שלה אתם נזקקים (למשל, גם מעצב המשרדים הטוב בעולם לא יועיל לכם, אם אתם צריכים לעצב את הדירה שלכם). האספקט השני, והוא חשוב ביותר, הוא הכימיה האישית ביניכם לבין מעצב הפנים. נכון, למוניטין, מקצועיות, ידע ותארים יש אפקט מרשים כשאתם מספרים לחבריכם ש-X הוא המעצב שעיצב את ביתכם, אבל, לאחר שחבריכם ילכו, אתם אלה שתישארו לחיות בתוך ה"יצירה" המעוצבת, כך שבהחלט רצוי שהמעצב ואתם תשדרו על אותו הגל, ושהמעצב יהיה קשוב לצרכים שלכם ולא יכתיב מגבוה, מהאספקט העיצובי, תכתיבים שיובילו לכך שלא תוכלו לחיות בנוחות בבית שלכם.

כאשר אתם באים לעצב את ביתכם באופן מרהיב, מקסים ויחד עם זאת נעים, חמים ונינוח בדיוק במידה המושלמת עבורכם, אתם נתקלים ברשימה ארוכה של מעצבי פנים מומלצים במרכז. ועולה השאלה, איך בוחרים מתוך הרשימה הזו את האדם המושלם ביותר עבורכם ועבור הפרויקט הייחודי שלכם. התשובה היא שמשימת הבחירה מורכבת ממספר נקודות חשובות שאותן יש לבדוק לעומק.

קו עיצובי וכימיה אישית

כידוע ישנם מספר סגנונות רווחים שאותם ניתן להגדיר בכלליות כסגנון מודרני, קלאסי, כפרי או רומנטי. באופן טבעי כל אחד מאתנו נמשך לאחד מהם או לשילוב מיוחד ביניהם במינון המרגיש לו נעים ונוח ביותר. לכן במלאכת החיפוש אחר מעצב הפנים שלכם, מומלץ שתאתרו לפני הכול את המעצבים שהקו העיצובי הכללי שלהם תואם את הקו שאותו אתם מחפשים.

הביטו בתיקי העבודות שלהם, קבלו המלצות מחברים ואפילו הגיעו לשטח לבקר ולהתרשם בעצמכם מקרוב. זכרו שתוצאות הבחירה הזו משמעותיות וישפיעו על האווירה שתשרה בביתכם למשך זמן רב. כאשר אתם מאתרים אדריכל שסגנונו מרגיש לכם נכון ומתאים עבורכם, הגיעו לפגישה ראשונית שבה תוכלו לספר על הפרויקט שלכם ולאפשר לו להבין ולהרגיש לעומק בדיוק מה אתם צריכים ומחפשים.

בו בזמן זו תהיה הזדמנות עבורכם להכיר את האדריכל ברמה האישית, להרגיש האם התקשורת ביניכם זורמת והכימיה טובה. תוכלו להתרשם גם מניסיונו הניהולי בפרויקטים אחרים, שכן האדריכל או המעצב הוא מנהל הפרויקט שמלווה אותו מתחילתו ועד סופו, אחראי על תיאום בין כל הגורמים, על העמידה בלוחות הזמנים ובתקציב.

השכלה ומקצועיות

בנוסף לכל זאת חשוב מאוד להתרשם מהרקע האקדמי והמקצועי של המעצב. יש לדעת שבתוך המגוון העצום של מעצבי פנים מומלצים במרכז ישנם אנשי מקצוע ברמות שונות מאוד של השכלה וניסיון. כמובן שהשכלה אקדמית כאדריכל מוסיפה נפח עצום ומשמעותי ליכולות ולראייה המקצועית של המעצב. לכן מומלץ לבחור באדריכל מוביל כמו אסף סלומון, שסיים את לימודיו באוניברסיטת PRATT INSTITUTE. NYC  היוקרתית ועבד כאדריכל ומעצב מוביל בניו יורק ובארץ במגוון רחב של פרויקטים.

דגשים מעולים למציאת מעצבי פנים מומלצים במרכז 

אנשי מקצוע מסוימים קל לאתר בעזרת המלצות בפייסבוק או ברשתות חברתיות אחרות. אך לא בכל מצב, זוהי הדרך היחידה שתוביל לתוצאות מוצלחות באמת. למשל, מעצבי פנים מומלצים במרכז לא כדאי לבחור רק לפי פוסט בפייסבוק או דף לינקדאין מושקע בלבד. הדגשים הבאים יעזרו לבחור מעצבים מומלצים וטובים באמת. מעצבי פנים מומלצים במרכז והיקפי הפרויקטים  אם מפנים אתכם למעצב פנים או שהתקשרתם בעקבות מודעה או אתר שגלשתם אליו, זוהי רק נקודת ההתחלה. בשלב זה, שאלו את מעצב הפנים איזה היקף של פרויקטים הוא לקח על עצמו עד כה. מעצבי פנים מומלצים במרכז, שניהלו פרויקטים בהיקף המקביל לפחות לזה הדרוש לכם יהיו נכונים עבורכם. 

איך בודקים היקפי פרויקטים?

אם אינם יכולים להעריך בעצמכם היקפים של פרויקטים, זה מובן לגמרי. מה שצריך לעשות: שאלו והתייחסו לערך הכספי או למשך הזמן שבו תוכנן פרויקט הקודם והגיע לקו הגמר. מעצב פנים שעיצב עד כה בעיקר חלונות ראווה, פחות יתאים לפרויקט של עיצוב בית יוקרה. ומי שעיצב עד כה בעיקר דירות קטנות, פחות יתאים לצורך עיצוב של וילה או דירת גג מפוארת ויוקרתית. 

דברו עם לקוחות קודמים, זה כדאי 

לפני שהגעתם לסיכום עם מעצב פנים, כדאי לשוחח עם לקוחות קודמים. לכל הפחות, כדאי להתרשם מפרויקטים דומים קודמים, במו עיניכם. תיק עבודות של מעצב הוא כרטיס ביקור שניתן לסמוך עליו. אם המעצב מסרב להפנות אתכם ללקוחות או להראות דוגמאות עבודה קודמות, יתכן מאוד שכדאי לפנות למישהו אחר. 

הקשבה טובה, מה זאת אומרת 

מעצב פנים מומלץ יכול להיות אדם בעל אגו בלתי מבוטל. אחרי הכל אדריכל או מעצב שהיה אחראי על פרויקטים מוצלחים ומושקעים יכול בהחלט להתגאות במעשה ידיו. אבל, ויש כאן אבל גדול, אסור שאגו יבוא מעל לאינטרס של הלקוח. כלומר, לפני שבוחרים מעצבי פנים מומלצים במרכז היו ערים למידת ההקשבה והקשב של המעצב כלפיכם. הקשבה, תשומת לב, הבנה של הלקוח, צרכיו ורצונותיו מיתרגמים מאוחר יותר לפרויקט מוצלח ועיצוב פנים שתואם את הציפיות הגבוהות.

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí