מהי המשמעות של עיצוב סלון מודרני?

בדרך לשיפור סביבת המגורים, ניתן להיעזר בדגשים חשובים. את עיצוב הסלון הביתי כדאי לתכנן באופן מוקפד. אסף סלומון, המעצב והאדריכל המנוסה, מסביר כי זהו החלל המרכזי שתופס מקום מאוד משמעותי בכל דירה או בית. הפעם נבקש לתת כמה דגשים שיסבירו את המשמעות של עיצוב סלון מודרני. מובן שלא תמיד ייושמו כל הדגשים הללו, אבל מדובר בנקודות ראויות לתשומת לב.

עיצוב סלון מודרני על בסיס יותר שטח, פחות דחיסות

קו מאוד ברור שמבדיל בין עיצוב סלון מודרני לבין עיצוב של סלונים מיושנים הינו היחס בין השטח ה"נקי" או הפנוי מריהוט לעומת השטח שעליו עומדים הספות, השולחנות, השטיחים וכיוצא באלה. המודרניות, מבחינה זו, שואפת ליצור סגנון יותר נקי, יותר פתוח, הרבה פחות דחוס לעין. אם פעם הרהיטים הכבדים תפסו את מרבית תשומת הלב, לא עוד. תחושת המרווח והחלל המחבק הרבה יותר מקובלים.

תאורה צמוד לתקרה

עיצוב סלונים מודרניים שם הרבה דגש על נראות, על תאורה ועל השילוב ביניהם. מקובל מאוד להגדיל את שטחי החלונות ואם זה לא אפשרי, לכל הפחות להתקין תאורה המדמה את האור הטבעי. ואם בתאורה מדובר, הרי שלרוב יהיה זה רעיון טוב ללכת על תאורה צמודה. כלומר פחות גופי תאורה משתלשלים יותר תאורה שקועה או בקו התקרה עצמו.

נישות גבס ומסכים משתלבים

דגש נוסף שמשתלב היטב עם סלון מודרני מעוצב הינו שימוש בנישות גבס שתורמות למראה הנקי והמהודק. פחות שידות או מזנונים ואם כבר, עדיף מדפי עץ נאים. על בסיס נישות, מקובל מאוד ליצור פינת צפייה, שמתקשרת עם החלל. המסך המרכזי בבית, לרוב די גדול, יוצב בתוך נישת גבס, מה שהופך את המרקע לחלק אינטגרלי מהסלון. גם לא תופס הרבה מקום וגם יותר חוויה קולנועית למדי.

שבירת מסגרת בעזרת צבעים

אם רוצים בכל זאת לבצע עיצוב סלון מודרני עם מעט שבירה של מסגרות, ניתן להשיג את התוצאה בקלות. באזור נתון, מוסיפים צבע שעומד בהנגדה לגוון שסביב. למשל, אם הקירות בהירים, יועמדו ספות בצבעים עזים. אפשרות אחרת – הדפסים צבעוניים או תמונות בשחור לבן, ליצירת דומיננטיות בלתי משתלטת.

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí