יופי, עוצמה והרמוניה: אדריכלות מדברית במיטבה

אדריכלות מדברית היא מיוחדת מאוד מפני שהיא משתלבת בנופו הפראי, השקט והעוצמתי של המדבר, שיחד עם זאת מספק תנאי אקלים מאוד לא פשוטים לאורך כל עונות השנה. אדריכלות זו מחויבת מצד אחד לשמור על הסביבה, להשתלב באופן הרמוני בנוף הטבעי והמיוחד, ומצד שני לשמור ולגונן על דיירי הבית או המלון בתוך סביבה שפעמים רבות הופכת לא פשוטה למחייה עם תנאי חום או קור קיצוניים, רוחות, שטפונות, מעברים חדים ביותר בין תנאי האקלים ביום ובלילה ועוד. 

חווית האירוח המדברית

בתי מלון ייחודיים השוכנים במדבר, הופכים מבוקשים ואטרקטיביים מאוד בשנים האחרונות בעולם כולו וגם בארצנו הקטנטונת. החוויה המיוחדת והעמוקה שמספק המדבר, הרחק מהמולת החיים הסואנת והתזזיתית שבה חיים רובנו במרחב האורבאני, מספקת רגיעה והתכנסות אל מצב שקט ואחר.  לכן האירוח המדברי הוא הרבה מעבר לעוד נופש. רבים מבקשים להתחבר בו לחוויית הטבע המקומי, יוצאים לטיולים ולסיורים בשטח, טועמים בתה ובתבשילים המקומיים את עשבי התבלין והמרפא הייחודיים לאזור, מאזינים למוזיקה טבעית, מביטים אל כיפת השמיים ואל הנוף הפתוח והאינסופי, ונכנסים לחוויה ייחודית מאוד. משום כך האדריכל העוסק בתכנון מבנים הממוקמים במדבר, חייב להתחבר להרגשה המופלאה הזו, לחוות אותה בעצמו, ולתרגם את כל היבטיה העיצוביים והפונקציונאליים אל תכנון ועיצוב נכונים למבנה שכזה.

אדריכלות מדברית: שמירה על הטבע

באדריכלות הירוקה בכלל ובאדריכלות המדברית בפרט, מחויב האדריכל לשמירה על הטבע, לשימוש מיטבי ומושכל באנרגיות הטבעיות ובמשאבי הטבע. חומרי הגלם שיבחרו לפרויקטים מדבריים ישתלבו באופיים ובצבעם בסביבה הטבעית.  פעמים רבות ייעשה שימוש בחומרים טבעיים ובעלי מראה חם ורך כמו עץ, אדמה ומתכות בעיבוד טבעי. גווני האדמה והחול יאפיינו את האדריכלות המיועדת למדבר בשונה מהאדריכלות האורבנית המודרנית, העושה שימוש בעיקר במניפת הגוונים הקרה למדי והמוכרת של לבנים אפורים ושחורים. אם אתם יוצאים לדרך עם פרויקט מדברי למגורים או למלונאות, חשוב לפנות אל אדריכל בעל ניסיון רב בתחום כמו משרדו של אסף סלומון. אסף, בעל הניסיון העשיר, מביא עמו את היקף הידע העצום שרכש באדריכלות האורבנית בארץ ובניו יורק, אל מרחבי הטבע הפתוחים והחמים של אדריכלות מדברית עכשווית.

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí