בנייה מודולרית: לגו אדריכלי מדהים של אינספור אפשרויות

אם בעבר בניה היתה בהכרח כרוכה בהבאת כלים כבדים לשטח וביצירת הרבה מאוד לכלוך ואבק, היום הדברים יכולים להיות פשוטים יותר אם עוברים לשיטת הבניה החכמה הנקראת בניה מודולרית, כשיש המכנים אותה גם בניה קלה, טרומית או מתועשת.

בנייה מודולרית היא שיטת בנייה ייחודית שמתבצעת באופן שונה מהבנייה הקונבנציונאלית כמעין הרכבת חלקי לגו. החלל המוגמר מורכב ממספר יחידות בסיסיות המיוצרות במפעל, מובלות אל השטח ומחוברות בו בשילוב ייחודי המתאים ללקוח לכדי יחידה אחת סופית. אכן, כשחושבים על גישה זו הדמיון ושערי היצירתיות שבנו נפתחים לאינספור כיוונים מיוחדים ויוצאי דופן ולהגשמת חלומות שהופכת אפשרית. מובן שלשיטה זו יתרונות רבים ומגוונים ועליהם נרחיב מיד.

יתרונות בנייה מודולרית

בניה מודולרית היא שיטה המבוססת קודם כל על תכנון מדויק וקפדני, כשהאדריכל המתכנן את המבנה צריך לראות דברים באופן מערכתי, לראות את התמונה הרחבה מול עיניו, כי בניגוד לבניה רגילה, כאן החלקים של המבנה מוכנים מראש והבניה בשטח לא נוצרת מאפס. כל עוד האדריכל וכל אנשי המקצוע שפועלים בשיתוף עימו עובדים באופן מקצועי ויסודי, לבניה מודולרית יתרונות רבים. היא חוסכת הרבה מאוד זמן וכסף. החלק המרכזי בעבודה הוא התכנון וכל עוד התכנון מדויק, שאר העבודה הופכת לפשוטה משמעותית מאשר בבניה רגילה ודומה יותר להרכבת חלקי לגו או קוביות. יתרון נוסף של השיטה הוא יתרון אקולוגי. העובדה שהחלקים מובאים לשטח ורק מורכבים זה על זה חוסכת הרבה מאוד לכלוך, אבק וזיהום אויר. 

חברת CASA-TECH

בשיטת CASA-TECH הבתים מיוצרים תוך שירות ברמה גבוהה ומתקדמת ביותר בשיטת "מתכנון ועד מפתח". הבתים משלבים בין שלד פלדה, בטון ועץ ויכולים להשתלב עם מגוון רחב של החיפויים הקיימים בשוק. מתוך תכנון אדריכלי ועיצוב יצירתי ומקצועי, מקבל הלקוח בית המותאם באופן אידיאלי לרצונותיו ולטעמו האישי, ונהנה מכל היתרונות של הגישה המודולרית.

עבודה עם אדריכל מוביל

כמובן שכמו בכל פרויקט אדריכלי, בפרויקט של בנייה מודולרית חשוב במיוחד לעבוד עם אדריכל מנוסה בעל ראייה מערכתית רחבה של תחומי התכנון, העיצוב וניהול הפרויקטים. אדריכל חייב להיות אומן בנפשו, איש מקצוע מנוסה, מנהל מעולה ואיש של אנשים. שיטת CASA-TECH המוצעת במשרדו הייחודי של אסף סלומון מאפשרת לכם ליהנות מכל היתרונות המדהימים של בנייה ירוקה, חסכונית, גמישה ומעיצוב מדהים ובלתי מתפשר של אדריכל יוקרה מוביל בעל ניסיון עשיר בארץ ובחו"ל. 

לאילו מבנים מתאימה בניה מודולרית?

בעבר השימוש בבניה מודולרית היה למבנים קלים מאוד כמו מחסנים או ביתנים פשוטים. היום, עם הטכנולוגיה והפיתוח הרב שהשיטה עברה, ניתן לבנות בשיטה זו מבנים מורכבים. בייצור חלקי המבנה נעשה שימוש בחומרים איכותיים כמו פלדה או אלומיניום מהם עשוי שלד המבנה יחד עם עץ או בטון, הכל בהתאם לרצון הלקוח. בניה מודולרית פותחת הרבה מאוד אפשרויות ביחס לבניה סטנדרטית. היום נבנים בשיטה זו מבני מגורים בסדרי גודל שונים, החל מיחידת דיור בחצר ועד מבנה רב קומות, מבנים מסחריים בסדרי גודל משתנים. הכל אפשרי כל עוד האדריכל המנצח על העבודה הוא בעל ניסיון רב בתחום. משרדו של אסף סלומון הפועל בארץ ובחו"ל הוא בעל ניסיון רב בבניה מודולרית ובונה בשיטה זו מגוון רחב של מבנים בהתאם לרצון הלקוח.

למי מתאימה השיטה המודולרית?

שיטה זו מתאימה למי שחפצים להוסיף יחידת דיור נוספת על הגג או בחצר, למגורים או לאירוח. רבים משתמשים במבנים אלו לבניית צימרים לדוגמה. בנוסף לכך, מתאימה השיטה לבניית מבני מגורים מורכבים לשימוש ארוך טווח ומצריכה ידע מקצועי רחב וניסיון רב של האדריכל המתכנן על מנת לעשות זאת באופן נכון.

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí