בניה ירוקה אדריכלים ותפקידם בתהליך

בנייה ירוקה משלבת בתוכה את האפשרות לשמור על איכות הסביבה כמו גם תורמת תרומה גדולה לאיכות החיים של הדיירים.  הליך בנייה ירוקה מתבצע תוך שימת דגש על הפרמטרים הבאים: שימור של משאבים טבעיים, צמצום משמעותי בפגיעה בסביבה, שיפור של איכות האוויר בבית ובסביבתו והגדלה של היעילות האנרגטית של הבית, מה שיתרום להפחתת עלויות התחזוקה של הבית.  בהליך בנייה ירוקה אדריכלים מקבלים תפקיד משמעותי במיוחד, מכיוון שעליהם מוטלת המשימה לתכנן את הבית בצורה יעילה וחסכונית תוך הקפדה על בידוד תרמי יעיל, ניצול נכון של אור טבעי, שימוש במקורות אנרגיה שהינם נקיים ועוד… כך יוצא שמי שמעוניין לצאת אל הליך של בניה ירוקה, חשוב שיבחר את האדריכל בקפידה ויוודא שיש ברשותו את הידע והכלים המתאימים לביצוע העבודה. 

בניה ירוקה אדריכלים – תפקידים

כאמור, כאשר מדובר על הליך בנייה ירוקה אדריכלים אמורים להחזיק בכלים ובידע פרטני אשר יאפשר להם לבצע תכנון נכון של הבית, כאשר המטרה היא גם להקפיד על בניה ירוקה וגם כמובן, לקחת בחשבון את הצרכים, הבקשות והרצונות של הלקוחות.  בין הפעולות בהן אדריכלים ידרשו לנקוט בהליך של בניה ירוקה: תכנון המותאם לתנאי האקלים והתנאים הטופוגרפיים של השטח עליו עתיד להיבנות הבית. בהליך זה על האדריכל לשים דגש על ניצול משאבי אנרגיה טבעיים תוך הקפדה על חתכי קירות ברמה אשר תבודד את הבית בצורה טובה, בחירת חומרי בנייה איכותיים הנחשבים כידידותיים לסביבה והמלצה על מערכות טכנולוגיות ירוקות אשר בכוחן להפוך את הבית לידידותי לסביבה אף יותר. 

בחירת האדריכל המתאים

לא כל אדריכל מתמחה בהליכי בנייה ירוקה ולכן, בעת בחירת האדריכל חשוב לוודא שמדובר באיש מקצוע מנוסה ומוכשר אשר מכיר את הליכי הבנייה הירוקה בצורה מקיפה ומעמיקה ושיש לו ניסיון פרטני בפרויקטים בתחום זה. אם גם אתם נמצאים בהליך של חיפוש מידע אחר בנייה ירוקה אדריכלים, תשמחו לגלות שהגעתם למקום הנכון. מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם אסף סלומון אדריכלות ועיצוב ולעשות את הצעד הראשון בדרך לבנייה ירוקה באיכות גבוהה.

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí