אדריכל שימור

אדריכל שימור – על התפקיד וחשיבותו

לשימור מבנים יש חשיבות היסטורית, אדריכלית ובחלק מהמקרים גם תרבותית. עבודת השימור הינה מורכבת וכחלק מכך, היא גם מצריכה רמה מקצועית גבוהה מצד אותו אדריכל שימור. שימור המבנה מצריך מחד שמירה על הקיים תוך ביצוע פעולות של: שחזור, ייצוב, הגנה או שמירת הקיים.  ישנם לא מעט גורמים עבורם התוצאה של שימור מבנים תהיה חשובה ומהותית וביניהם, הבעלים של אותו המבנה, הדיירים או המבקרים העתידים בו (תלוי כמובן, אם מדובר במבנה המיועד למגורים או למטרות אחרות) וגם העיריה שתחת שטחה המבנה ממוקם – כאשר שימור מבנים הוא חלק חשוב ומרכזי בהליך ההתחדשות העירונית. בכדי שעבודת השימור תענה בצורה הטובה ביותר על צרכיהם ודרישותיהם של המזמינים אותה, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בקפידה את אותו אדריכל שימור אשר יגויס עבור אותה המטרה.

מורשת ותרבות ליצירת זהות

אסתטיקה אדריכלית מבוססת על ההיסטוריה והתרבות והיא מאפשרת לספר סיפור המשקף את ההיסטוריה והעבר של המקום. שימור מורשת הינו בעל ערך המבטא תרבות והתפתחות בסביבה הבנויה והמאפשר לאדריכל להגדיר בניין וסביבה בהתאם לפרמטרים ויזואליים ומקצועיים. ההיסטוריה בישראל עודנה משתקפת בתחום הבנייה והיא משקפת זהות ושייכות. שימור מבנים יכול לסייע ללמד את הציבור על ההיסטוריה העשירה של ארצנו אשר נשתמרה בערים רבות דוגמת ירושלים, עכו, יפו ועוד.  

התועלות של הליך שימור מבנים

אחת התועלות המרכזיות של עבודת שימור מבנים, טמונה בהזדמנות להמשיך וליהנות ממבנים עתיקים ומיוחדים, אשר כאמור, טומנים בחובם ערך היסטורי ותרבותי. מעבר לכך, ערכם של מבנים משומרים הינו גבוה יותר מהבחינה הכלכלית, מזה של מבנים חדשים – כך שיש לנושא זה גם תועלות כלכליות. פרט חשוב נוסף טמון בעובדה שהנתונים מעידים כי שכונות בהם ממוקמים מבנים משומרים, זוכות לביקוש גבוה יותר. כאן חשוב לציין, שבכדי ליהנות מכל התועלות של שימור מבנים, חשוב שהעבודה של אדריכל שימור תתבצע בצורה מקצועית ומדויקת, כך שימנע מצב בו נראות המבנה תשתנה וכחלק מכך, גם ערכו ירד.

שילוב בין הנדסה, טכניקה וסנטימנטליות

שימור מבנים הינו תחום מורכב הדורש יכולות מקצועיות של אדריכל שימור הבקיא בכלל ההיבטים הרלוונטיים לנושא. מבנים ישנים רבים אינם עומדים בסטנדרטי הבנייה המודרניים ולכן יש צורך להפוך אותם לכאלה העומדים בתקנים הקיימים וזאת מבלי לפגוע במבנה עצמו. אדריכל שימור משלב יכולות אדריכליות והנדסיות וכן מציע דרכים ופתרונות ייחודיים הנובעים מחשיבה מחוץ לקופסא. שימור מבנים הינו ביטוי לסנטימנטליות, הנדסה וטכניקה התורם לסביבה בעלת משמעות המבוססת על שורשים תרבותיים והיסטוריים עמוקים המשתלבים עם האסתטיקה המודרנית.  

אדריכלות ועיצוב פנים מקצועיים

אסף סלומון הינו אדריכל רישוי בעל רקורד עשיר בניהול פרויקטים בארץ ובחו"ל בתחום אדריכלות ועיצוב פנים למגזר הפרטי, הציבורי והעסקי. משרדנו מתמחה בביצוע מגוון עבודות ופרויקטים הכוללים: בתים פרטיים, בנייני מגורים, דירות יוקרה, תכנון ועיצוב מלונאות, שימור מבנים, מסחר ועוד. אנו מאמינים בחתירה למצוינות וביצירה אדריכלית העומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כל פרויקט זוכה למלוא תשומת הלב תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר ושמירה על לוח זמנים ותקציב מסודרים. אנו דוגלים במינימליזם, פרופורציות מאוזנות ונקיות, שימוש באלמנטים ירוקים ובאור טבעי וזאת לצד הקשה לצרכי הלקוח לאורך כל תהליך ההתקשרות.

בחירת אדריכל שימור

עבודת שימור מבנים מהווה כאמור כעבודה מורכבת המצריכה ידע נרחב והתמחות בתחום פרטני זה. מהסיבה הזאת, חשוב שכל מי שנמצא בהליך של חיפוש אחר אדריכל שימור, יקפיד לבחור את אותו איש מקצוע בקפידה, תוך שימת דגש על פרמטרים כמו: הסמכות ייעודיות, ניסיון פרטני בתחום ותיק עבודות הכולל את עבודות השימור הקודמות אשר בוצעו על ידי אדריכל. אם גם אתם נמצאים בחיפושים אחר אדריכל מקצועי שכזה, אתם מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם משרד האדריכלים של אסף סלומון, המתמחה בין היתר גם בנושא של שימור מבנים. 

אדריכל שימור מוסמך אסף סלומון

אדריכל שימור מבנים

אדריכל שימור מתכנן בתים, משרדים ומבנים אחרים המוגדרים מבנים היסטוריים שנועדו לשימור. התכנון נעשה באופן המתחשב בצורה החיצונית של המבנה. הרצון והצורך הינם שלא לעשות שום שינוי במראה החיצוני אלא אך ורק תיקונים ושיפורים המותאמים לרוח החוק הקיים לגבי מבנים אלו. התכנון המאתגר אמור לייצור מרחב מגורים פנימי נוח, נעים, פונקציונלי ונאה. אסף סולומון הינו אדריכל מורשה העוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע רב.

אדריכל שימור יצירתי ומעשי

אדריכל שימור חייב להיות בעל ידע רב וניסיון עשיר בתחום כי מדובר על משימה מורכבת. הוא בעל יכולת לראות את התמונה הכוללת ובנוסף, לרדת לפרטים הקטנים. עליו להגיע למקום לראות את הבית והנוף הנשקף ממנו, לבדוק את אפשרויות הבניה וכדומה. בנוסף, לקבל מידע מבעלי הנכס על קו העיצוב הפנימי בו הם מעוניינים, מספר החדרים ועוד. הוא יעשה שימוש בחומרים כמו: עץ, אבן, מתכת, בד, קש, חרס ואחרים אשר משתלבים ביניהם ובמראה הבית. הוא יתכנן היטב את כל המרחב הפנימי כולל הסלון, המטבח, החדרים השונים ועוד. יהיה צורך להתקין מערכות שונות כמו חשמל, אינסטלציה, תקשורת, מיזוג אוויר, חימום ואחרות המאפשרות ניהול חיים תקינים ונוחים. כמובן, שיושם דגש גם על חצר נאה, גינה יפה ופיתוח סביבתי מתאים. כל אלו אמורים לייצור הרמוניה נהדרת ואווירה מיוחדת האופיינית לבית מגורים בסגנון כזה.

תכנון וביצוע

תכנון בית כזה נעשה בשלבים. לאחר קבלת כל המידע יכין האדריכל תכנית ראשונה אשר תוצג לבעלי הבית. היא תעבור שינויים מתבקשים עד להגשת הסופית שתוצג לרשויות לקבלת אישורי בניה. הוא ילווה את הפרויקט לכל אורכו יפקח עליו ויספק עצות שונות על פי הצורך והסיטואציות הנוצרות.

תכנון מוקפד ע"י אדריכלי שימור

שימור מבנים הוא לא דבר של מה בכך, ולכן חשוב לפנות אל ידיים מיומנות על מנת לשמר את העבר אך לפנות אל העתיד. אסף סולומון הינו אדריכל מורשה ומעצב פנים מיומן ומנוסה אשר התמקצע בשימור מבנים ותיקים וייחודיים. שירותיו כוללים ייעוץ פרטני המתחשב בצרכי הלקוח ודרישות החוק, מחירים נוחים, ליווי ככל הנדרש ועוד. אסף בעל ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מהכרת חוק נושא שימור בתים היסטוריים, מתן שירותים מוצלחים ללקוחות מגוונים ועוד. הוא ישמח להעמיד את התשתית הקיימת לכל לקוח נזקק.

רוב החיפושים אחר שירותיו של אדריכל, יהיו בהקשר של בתים או עסקים חדשים ומתוך הרצון, ליהנות מחללים וחדרים מרשימים ונוחים לשימוש.

אך יש גם סיבות נוספות בגינן יעלה הצורך בשירותיו של אדריכל ואחת מהן היא לצורך שימור של מבנים עתיקים ומרשימים.

הצורך בשימור מבנים עולה במקרים בהם למבנים יש ערך היסטורי או שהם מתאפיינים בנראות מרשימה וייחודית, אך במתכונת הנוכחית שלהם, הם מהווים כסיכון בטיחותי.

שימור מבנים, מהווה גם פעולה אשר בכוחה להעלות במידה רבה את ערכו של המבנה על יחידות הדיור שבו. כך יוצא, שלא מעט אנשים מוצאים את עצמם תרים אחר שירותיו של אדריכל שימור מקצועי וכישרוני, המתמחה באופן פרטני בתחום של שימור או שיקום מבנים. 

ההבדלים בין אדריכל לבין אדריכל שימור

אדריכל שימור אמור להחזיק ברשותו ידע וכישורים פרטניים השונים מאלו של אדריכל אשר אינו מתמחה בתחום זה.

כך יוצא שאדריכל המתמחה בשימור מבנים, אמור לערוך היכרות מקיפה עם ההיסטוריה של המבנה אותו הוא אמור לשקם, להכיר את החומרים מהם הוא עשוי, את הצבעים באמצעותם הוא נצבע ומעבר לכך, עליו להבין לעומק את הדרישות ואת המטרות של מזמיני השימור, על מנת להשיג בסופו של דבר תוצאה משביעת רצון – בשורה התחתונה, לאדריכל שימור, חייב להיות ידע נרחב בתחום של הנדסת הבניין, על מנת שיתאפשר לו לבצע את עבודת השימור בצורה האיכותית ביותר.

חשוב לציין, שעבודתו של אדריכל השימור יכולה להשתנות מפרויקט לפרויקט, כאשר בחלק מהפרויקטים יעלה צורך לבצע שינויים מהותיים, לדוגמא, הוספת חניון, שבירת קירות וכדומה ובפרויקט אחר, המטרה תהיה לשמר את המבנה בצורה הנאמנה לצורתו הנוכחית. 

בחירת אדריכל השימור

אם גם אתם מעוניינים בשירותיו של אדריכל שימור וכחלק מכך, מבקשים למצוא אדריכל מקצועי ובעל ניסיון פרטני בתחום השימור, תשמחו לגלות שהגעתם לכתובת הנכונה למטרה.

מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם האדריכל אסף סלומון ולעשות את הצעד הראשון בדרך לעבודת שימור איכותית ומקצועית, אשר תספק מענה על מלוא הציפיות והדרישות ממנה. 

עיצוב ובניית אתרים עיצוב ובניית אתרים