אדריכל בתים פרטיים

אחד מבעלי המקצוע המבוקשים והנחוצים ביותר בענף הבנייה כיום הינו אדריכל. ענף האדריכלות טומן בחובו מספר תחומים, ביניהם תכנון בתים, תכנון עירוני, אדריכלות פנים ואדריכלות נוף. רוצים לתכנן את הבית שלכם בצורה הטובה ביותר ובאפס פשרות? פנו לאדריכל בתים פרטיים. ישנם אדריכלים כמו אסף סולומון, אשר מתמחים הן בענף האדריכלות והן בתעשיית עיצוב הפנים, דבר שמתבטא בשילוב איכותי ומדויק במבחן התוצאה.

מה חשוב לדעת אודות אדריכלות בתים?

כאמור, אדריכל הינו אדם האמון על תכנון מבנים, לרבות בתים. חלק מהאדריכלים עוסקים גם כן בעיצוב פנים של אותם מבנים שהם מתכננים, כך שכל העבודה מצטמצמת לכדי איש מקצוע אחד. המילה "אדריכל" נגזרת מהמילה "ארדכלוטו" שבשפה האכדית, הלחמה של שתי מילים שמשמעותן היא "משרת – היכל". אדריכל בתים פרטיים אמון על תכנון ועיצוב הבית, ובהובלתו ישנו מהנדס שאמון על תכנון מלאכת הבנייה בפועל. כמו כן, האדריכל הוא זה שעורך את תוכניות הבניה בהתאם לחזון של הלקוח, כלומר מעין גורם מקשר שמחבר בין הלקוח לבין תהליך הבנייה, תוך הבאת הפן העיצובי לידי ביטוי בתהליך.

האם אדריכל בתים פרטיים אחראי על עיצוב הבית כולו?

אדריכל בתים פרטיים אחראי לרוב הן על העיצוב החיצוני והן על העיצוב הפנימי של הבית. כתוצאה מכך, גם התוצר הסופי שמתקבל נושא גון הרמוני ואחיד, שכן יש תיאום מושלם המביא לעיצוב פרופורציונלי ואסתטי.

תהליך תכנון הבית הפרטי

כאשר מתכננים את עיצוב הבית הפרטי, חשוב להכניס את האספקט האישי של הלקוח, שמשקף את האופי שלו ואת האווירה שהוא מבקש ליצור. כדי שזה אכן יקרה, חשוב לערוך מפגש היכרות עם האדריכל הנבחר. השלב הראשון בעבודתו של אדריכל בתים פרטיים, היא להכיר את האישיות של הלקוח, את מה שחשוב לו להכניס בעיצוב הבית ומה נחשב טאבו מבחינתו. מתוך השיח הראשוני הזה ניתן יהיה להבין את פרי דמיון הלקוח, את חזונו בנוגע לעיצוב וכך להתחיל בתכנון מדויק ומוקפד. לאחר הבנת ה'עשה ואל תעשה' של הלקוח, ניתן יהיה להתחיל במלאכת הבנייה תוך שילוב אנשי המקצוע הנכונים.

אדריכלות בתים

אדריכלים בתים פרטיים מתכננים כל בית בהתאם לאלמנטים קיימים. כך מיקום, גודל שטח וצורתו, צרכי הבעלים בקשותיהם ועוד. הם יעשו שימוש בחומרים שונים המשתלבים היטב ביניהם. הרצון הוא לייצור מקום מגורים נוח ובטוח ואשר יהיה בעל מראה  נאה ומושך. אסף סולומון הינו אדריכל מורשה העוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע רלוונטי.

אדריכלות מודרנית בתים פרטיים

אדריכלים בתים פרטיים חייבים להיות מעשיים ויצירתיים. שתי התכונות הללו מאפשרות להם לענות על צרכים שונים כפי שהם מוכתבים להם, ולהתגבר על בעיות הנובעות מצורת המבנה, הצורך להכניס בו פונקציות רבות ועוד. הם מכניסים לתוך משוואת התכנון אלמנטים שונים כמו מיקום הבית, השיפועים שבמגרש וקווי הבניה שלו, הנוף הנשקף ממנו, כיווני שמש ורוחות השמים ועוד. בנוסף, צרכי הבעלים ביחס גודלו, מספר הקומות והחדרים הנדרשים, קו העיצוב הנבחר אשר ייצור את ההרמוניה הדרושה בכל אזור בבית ועוד. חומרים כמו עץ, אבן, מתכת, זכוכית, בד, חרס ואחרים ישולבו בכל החללים והחדרים, והם אלו אשר יקנו למקום את החמימות הנדרש והאווירה הרצויה.

עיצוב פרטני

אדריכלים יקדישו תשומת לב לכל חלל וחדר בבית כולל סלון, מטבח, חדרי שינה ומשפחה ועוד. קו העיצוב המוביל יעבור לכל אורך הבית עם התאמות לכל חדר כזה בנפרד. תהליך התכנון מתחיל בפגישה בה יפורטו באזני האדריכלים רצונות וחזון של הלקוחות ויסופקו להם תוכניות השטח. לאחר מכן, הם יגישו תכנית ראשונית אשר תעבור שינויים בעקבות דיונים נוספים. התוכנית הסופית תוגש לאישור ובעקבותיה הפרויקט יעבור לביצוע. אדריכלים מלווים אותו צמוד ואף מסייעים בבחירת ריהוט, כלי סניטריים, דלתות וחלונות, אביזרים שונים ועוד.

תכנון אדריכלי בתים פרטיים מוקפד

אסף סולומון הוא מעצב פנים מוסמך ואדריכל מורשה, אשר רבים מלקוחותיו יעידו כי מומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי המלווה ביחס אישי ואדיב. כחלק משירותיו, אסף מציע ייעוץ וליווי מקיף הכולל נימוקים מקצועיים לסיטואציות שונות, מחירים נוחים, פיקוח על ביצוע הפרויקט ככל הנדרש ועוד. אסף בעל ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מהכרת התחום לעומק מזה שנים רבות, לימודים מעמיקים והשתלמויות מקצועיות, כמו גם ממתן שירותים לאלפי לקוחות לאורך השנים.

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí