מלון O-POD תל אביב

מיקום: תל אביב שטח

שטח בנוי: 1,300 מ"ר 

תוכנן: 2022 

פרוגרמה: מלון קפסולות

מלון קפסולות קלאסי ייחודי ראשון מסוגו בישראל, עם נוף ייחודי פנורמי לעבר הים, ממוקם בתל אביב ותוכנן בשנת 2022. המלון פונה לעבר משתמשי קצה המחפשים חווית לינה ייחודית ובתקציב לינה זול אך בשונה מאכסנייה וחדרי DORMS משותפים ניתן לקבל פרטיות מלאה בתאי שינה פרטיים. המלון אומנם מוגדר כלינה בתקציב זול יחסית לאופציות הקיימות, אך מעוצב ברמת מלון בוטיק יוקרתי במיקום של המלונות היוקרתיים ביותר בתל אביב. במלון תוכננו קפסולות בגדלים שונים: קפסולות שכיבה , קפסולות עמידה, קפסולות זוגיים וליחיד ועד לקפסולות עם מרפסות פרטיות לעבר הים. בכל אגף ממוקמים שירותים ומקלחות משותפות וחדרי לוקרים למשתמשים. הקפסולות תוכננו על ידי משרדינו עד לפרטים הקטנים היחודיים למלון זה, ונבנו בשיטת PRE-FAB  מחו"ל. הקפסולות הגיעו בחלקים וניבנו כלגו באתר, על פי תכנון בפרוטרוט בניצוח האדריכל, והן ייחודיות רק למלון זה. הן מגיעות במספר צורות וגדלים. בכל קפסולה קיים לוח בקרה כך שהמשתמש יכול להטעין את הטלפון הנייד, להתחבר לאוזניות ולטלוויזיה, וכן לשלוט באוורור ובתאורה. לכל הקפסולות ישנם חלונות שניתן להביט דרכם, לרוב גם לעבר הים , ארונות לאכסון, ווילונות כאשר רוצים פרטיות .

  • הרעיון הוא להעניק עצמאות מלאה כאשר הלקוח מבצע צ'ק אין באופן עצמאי, מקבל כרטיס איתו הוא יכול להיכנס לתא שהזמין ולפתוח את הלוקר האישי שלו.
  • המלון שם דגש על שימוש בשטחים ציבוריים נרחבים. להערכתנו רוב משתמשי הקצה במלון זה הם אוכלוסייה צעירה המחפשת ערך מוסף מלינה פשוטה, אלא גם אינטראקציה עם אנשים זרים, אורחי המלון. לכן, הגדלנו את השטחים הציבוריים והוספנו אפשרויות שונות לפינות ישיבה, גם בחלל הפנימי וגם במרפסות חיצוניות הפונות לעבר הים ופינות בהם ניתן גם לעבוד עם מחשב בישיבה מול הים.
  • החיבור בין המלון לים שנראה מכל נקודה כמעט במלון היה נקודת ההשקה שבאה לידי ביטוי בעיצוב המלון. המלון צופה לעבר החוף המערבי בתל אביב שנחשב לאחת מנקודות הגלישה הטובות בעיר. כבר כאשר נכנסים ללובי, מוקרן על הריצפה סרט מרחפן של סשן גלישה תל אביבי מהחוף ממול. מעלינו תלויה שילדת עץ של קייאק. לאחר שביצענו צ'ק אין בקבלה, אנו ממשיכים לעבר חלל הישיבה המרכזי ועוברים דרך מעבר שכולו בחיפוי עץ המחורץ ב-CNC בהשראת קירות מצוקי הכורכר לאורך החופים, כשאנו דורכים על ריצפת חלוקים. מתגלה מולנו וויטרינה בגובה של 5 מטרים מהרצפה לתקרה המציגה מראה פנורמי של כל רצועת החוף מצפון ועד יפו כאשר דבר לא מפריד בינינו לבין החוף מלבד הטיילת. החומרים שנבחרו בקפידה הם אורגניים וטבעיים : בטון קר עם חמימות של עץ טבעי, רהיטי קש, קיר ירוק ענק ומיתוג צבעוני וחם שעוצב על ידי לירי ארגוב המשדר בעיקר FAN   .
  • גלשנים על הקירות, משוטי עץ, פיר תמונות עם תוכן של ים , תל אביב, חופים , גלישה, נוף פתוח לעבר הים, ושקיעות מרהיבות, כל אלו מכניסים אותנו לאווירת הים ולריח קרם השיזוף כבר כשאנו נכנסים למלון.
òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí