מכון כושר – תל אביב

מיקום: תל אביב

שטח בנוי: 400 מ"ר

תוכנן: 2015

פרוגרמה: מכון כושר בתל אביב

מכון כושר הממוקם בהאנגר ישן מתקופת המנדט בשכונת פלורנטין. שימש בגלגולו הקודם כמוסך רכבים והוסב למכון כושר . הלקוח ביקש ליצור את מכון כושר הLOW COST הראשון בתל אביב. הרעיון היה לעשות משהוא שונה מדפוס הפעולה הקבוע של מכוני הכושר הסטנדרטים , מקום שהוא נגיש למתחילים אך גם למנוסים. מדובר במודל שמצליח בעולם של חדרי כושר LOW COST אבל עדיין מצטייר כפרמיום. עם הציוד הטוב ביותר, והדרכה מקצועית ללא שיעורים פרטיים.

החלל עוצב בהתאם לרעיון המודל הכלכלי של הלקוח . עיצוב ושימוש באופיו הטבעי של החלל , קו תעשייתי קר ומחוספס, ומאוד בסיסי .קונסטרוקציית ברזל מושחר חשופה, ריצפת בטון חשוף בשילוב טיח לא מעובד ומזגנים ומערכות חשופות. על מנת לשבור מעט את הקו המחוספס הוחלט למקם בקומת הגלריה קוביית עץ עם קו וחומר נקי בצבע חם, שבא לאזן את אופיו של החלל. קוביית עץ זו מתפקדת כאזור חדרי הלבשה ותאי לוקרים לשימוש החברים. מלבד החלל המרכזי בו ממוקמים מכשירי חדר הכושר, ישנם אגפים שונים בחלל המתאימים לפעילויות מסוגים שונים ומשלימים את הרעיון הכולל של המכון.

מיקום חלל המכון בשכונת פלורנטין ובאזור התעשייתי של השכונה מתאים מאד הן לרעיון הכלכלי של הלקוח והן לאופי המשתמשים באזור זה של העיר.

òéöåá åáðééú àúøéí òéöåá åáðééú àúøéí