מה חשוב לדעת על תפקידו של אדריכל שימור ?

רוב החיפושים אחר שירותיו של אדריכל, יהיו בהקשר של בתים או עסקים חדשים ומתוך הרצון, ליהנות מחללים וחדרים מרשימים ונוחים לשימוש.

אך יש גם סיבות נוספות בגינן יעלה הצורך בשירותיו של אדריכל ואחת מהן היא לצורך שימור של מבנים עתיקים ומרשימים.

הצורך בשימור מבנים עולה במקרים בהם למבנים יש ערך היסטורי או שהם מתאפיינים בנראות מרשימה וייחודית, אך במתכונת הנוכחית שלהם, הם מהווים כסיכון בטיחותי.

שימור מבנים, מהווה גם פעולה אשר בכוחה להעלות במידה רבה את ערכו של המבנה על יחידות הדיור שבו. כך יוצא, שלא מעט אנשים מוצאים את עצמם תרים אחר שירותיו של אדריכל שימור מקצועי וכישרוני, המתמחה באופן פרטני בתחום של שימור או שיקום מבנים. 

ההבדלים בין אדריכל לבין אדריכל שימור

אדריכל שימור, אמור להחזיק ברשותו ידע וכישורים פרטניים השונים מאלו של אדריכל אשר אינו מתמחה בתחום זה.

כך יוצא שאדריכל המתמחה בשימור מבנים, אמור לערוך היכרות מקיפה עם ההיסטוריה של המבנה אותו הוא אמור לשקם, להכיר את החומרים מהם הוא עשוי, את הצבעים באמצעותם הוא נצבע ומעבר לכך, עליו להבין לעומק את הדרישות ואת המטרות של מזמיני השימור, על מנת להשיג בסופו של דבר תוצאה משביעת רצון – בשורה התחתונה, לאדריכל שימור, חייב להיות ידע נרחב בתחום של הנדסת הבניין, על מנת שיתאפשר לו לבצע את עבודת השימור בצורה האיכותית ביותר.

חשוב לציין, שעבודתו של אדריכל השימור יכולה להשתנות מפרויקט לפרויקט, כאשר בחלק מהפרויקטים יעלה צורך לבצע שינויים מהותיים, לדוגמא, הוספת חניון, שבירת קירות וכדומה ובפרויקט אחר, המטרה תהיה לשמר את המבנה בצורה הנאמנה לצורתו הנוכחית. 

בחירת אדריכל השימור

אם גם אתם מעוניינים בשירותיו של אדריכל שימור וכחלק מכך, מבקשים למצוא אדריכל מקצועי ובעל ניסיון פרטני בתחום השימור, תשמחו לגלות שהגעתם לכתובת הנכונה למטרה.

מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם האדריכל אסף סלומון ולעשות את הצעד הראשון בדרך לעבודת שימור איכותית ומקצועית, אשר תספק מענה על מלוא הציפיות והדרישות ממנה. 

עיצוב ובניית אתרים עיצוב ובניית אתרים