מהם אדריכלי יוקרה וכיצד תבחרו אחד מהם?

כאשר אתם מעצבים את דירתכם או ביתכם, חשוב לכם (ובצדק, אם תשאלו אותנו), כי החלל המעוצב יהיה ייחודי ככל האפשר, ובד בבד עם כך, יענה על צרכיכם האישיים הספציפיים, כמו גם על הצרכים שלכם כמשפחה. אדריכלי יוקרה הם אנשי המקצוע המתאימים עבורכם, מאחר ואותם אדריכלי יוקרה ידועים, כמו אסף סלומון, למשל, ממציאים בכל פעם את הגלגל, ואת האיכות והיצירתיות שהם מביאים איתם לכל פרויקט מחדש, מה שאף אדריכל שאיננו מתמחה בעיצוב חללים ייחודיים לא יוכל לספק לכם.

במה עוסקים אדריכלי יוקרה?

מובן מאליו כי כל אדם רואה במקום בו הוא גר מבחירתו (ולא ככורח המציאות) את הבית או הדירה המועדפים עליו (שאחרת, הרי לא היה בוחר לגור בהם), אולם, לעיתים, אנשים חשים כי ניתן להפוך את חלל המגורים שלו לאיכותי וליוקרתי יותר. כאן, נכנסים לתמונה אותם אדריכלי בוטיק יוקרתיים המסייעים לבעלי הבתים להפוך את בתיהם מחללי מגורים רגילים למדי ליופי של ממש, המשקף את אופיו וטוב טעמו של הגר בהן. אדריכל יוקרה כזה, למשל, ישים דגש לא רק על המבנה עצמו וצביונו, אלא גם על אופן השתלבותו בסביבה הכוללת, תוך התאמה, כמובן, לצרכי הגרים בו. אדריכלים מסוג כזה אינם אדריכלים קונבנציונאליים, בעיקר משום שהם אינם "משכפלים" את הפרויקטים שלהם, אלא, מתאימים אותם לנסיבות ולצרכים הקיימים והמשתנים בכל פרויקט.

כיצד בוחרים אדריכל יוקרה?

הבחירה בין אדריכלי יוקרה שונים עשויה להיות קשה, מאחר, ואחרי הכל, מדובר באנשי מקצוע מבריקים, שכל פרויקט שלהם עשוי לסחוט מכם קריאות התפעלות. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי לא כל בית שאתם מתפעלים ממנו בעת ראייתו, עשוי להיות בית שיתאים לצרכיכם ושתיהנו ממגורים בו. כך, שבמקביל לבחינת כישוריו המקצועיים וניסיונו של אדריכל היוקרה, מומלץ גם לבדוק את הכימיה ביניכם לבינו, ואת היכולות שלו ליצור עבורכם את הבית או הדירה שיהיו מושלמים עבורכם, בהתאמה לנתונים האישיים/ משפחתיים הספציפיים והמיוחדים שלכם. זאת, מאחר ובשורה התחתונה, אתם הם אלה שיצטרכו לגור בהם, ולא האדריכל או המעצב!

אדריכלי יוקרה מתכננים את הבתים רחבי הידיים, היקרים ובעלי העיצוב הנחשק ביותר. הכישרון הטבעי הענק שלהם ואהבתם למקצוע הם רק ההתחלה, מפני שמקצועיות נרכשת בהשקעה עצומה של שנות עבודה רבות ומאומצות. אז אם בידיכם התקציב המתאים לתכנון בית יוקרה מפואר ומפנק, אתם יכולים לעבוד עם אדריכל יוקרה שבידיו היצירתיות, הידע והניסיון המתאימים למשימה.

אמנם כל בתי היוקרה מתאפיינים בתקציבים גבוהים המאפשרים שימוש בחומרי גלם יוקרתיים ויקרים, אך כמובן שלא כל בתי היוקרה נראים אותו הדבר. דווקא הייחודיות הסגנונית המאפיינת כל אחד מהם מאפשרת לבעלי הבית לבחור בדיוק את מה שקולע לליבם ולטעמם. לכן לפני הכול אין כמו מראה עיניים ובחירת האדריכל שעבודותיו קרובות לליבכם יותר מכל. בסופו של דבר זכרו שאין מדובר כאן על איזושהי יצירת אמנות מרשימה שתישאר בגלריה אלא בבית שלכם ושל משפחתכם.

הבית צריך להיות המקום הנעים, המפנק והחמים ביותר עבורכם ולכן חשוב שתבחרו אדריכל שהבתים שהוא מתכנן מרגישים לכם כמו בתים שיהיה לכם נעים לגור בהם. בנוסף לכך הסגנון והקו המקצועי שלו, המתבטאים בכל הפרטים החל מתכנון החלל כמכלול דרך כל חללי המשנה, בחירת חומרי הגלם והפרטים השונים, צריכים להיות המתאימים ביותר עבורכם.

חשוב לדעת שעבודתו של אדריכל מעבר לפן היצירתי מצריכה יכולות ניהול גבוהות במיוחד. האדריכל הוא הכוח המניע של הפרויקט, האדם בעל ראיית התמונה הכללת שתפקידו גם לתאם ולקשר בין כל הגורמים, בעלי המקצוע והספקים הקשורים אליו. עליו לתכנן בצורה נכונה את התקציב ולדאוג לכך שעומדים בו, גם כאשר מדובר בפרויקט יוקרתי שתקציבו גבוה בהרבה מן הממוצע.

הכול אנשים

בסופו של דבר כמובן שמה שעושה את ההבדל בכל פרויקט הוא הקשר הטוב והנעים שנוצר בין האנשים שעובדים עליו. לכן כשמדובר על אדריכלי יוקרה,חשוב מאוד לעבוד עם אדם שיש לכם כימיה טובה אתו ושהתקשורת אתו טובה וזורמת לכם. זה יהפוך את כל הפרויקט המורכב והאינטנסיבי של תכנון בית לחוויה טובה ובלתי נשכחת.

עיצוב ובניית אתרים עיצוב ובניית אתרים